Ja Jūsu auto ir aprīkots ar kondicionieri, un ja vēlaties ievērojami paildzināt sava auto kondicioniera kalpošanas ilgumu un uzturēšanas izmaksas, tad būtu vērts ievērot, ka:

1. Vismaz 1 reizi gadā ir jāveic kondicioniera sistēmas pārbaude.

2. Lai nodrošinātu kondicioniera ilgmūžību, arī aukstajos mēnešos vismaz pāris reizes mēnesī kondicionieris ir jāieslēdz vismaz uz 3 līdz 5 minūtēm. Ja kondicionieris netiek ieslēgts, virknei koncioniera detaļu netiek nodrošināta eļļošana. Rezultātā gumijas blīvslēgi izkalst, sāk plaisāt un veidojas gāzes noplūde.

3. Iztvaikotāja sistēmā veidojas labvēlīga vide baktēriju, sēnīšu un pelējuma attīstībai. Lai novērstu nepatīkamo aromātu, iztvaikotājs jāapstrādā ar speciālu auto ķīmiju. Ieteicams 1 reizi gadā veikt tā tīrīšanu.

4. Karstos laika apstākļos, kad Jūsu auto darbojas kondicionieris, nevajadzētu turēt atvērtus auto logus. Pa logu ieplūstošais siltais gaiss palielina kondicioniera slodzi.

5. Karstā laikā nav ieteicams aukstā gaisa plūsmu virzīt uz vējstiklu. Krasās temperatūras maiņas rezultātā vējstikls var ieplaisāt veidojot horizontālu plaisu gandrīz visa stikla platumā.

6. Kondensatora darba laikā uz iztvaikotāja, kurš atrodas zem priekšējā paneļa, veidojas ūdens kondensāts, kas pa speciālu caurulīti tiek izvadīts zem automašīnas.

7. Kondicioniera kompresora piedziņa tiek veikta ar pievadmehānismu no dzinēja. Kondicionieris patērē līdz pat vairākiem procentiem no dzinēja jaudas. Pie ieslēgta kondiconiera palielinās arī degvielas patēriņš. Vidēji statistiskam automobilim degvielas patēriņš kondicioniera darbības laikā pieaug vidēji par 1 litru.